Основні відмінності між магазином і обоймою

Чи є різниця між обоймою і магазином? Відповісти на це запитання часом важко навіть досвідченим стрільцям. І в цьому разі йдеться не про значення і сенси: розуміння відмінностей дає змогу правильно оперувати базовими поняттями в царині вогнепальної зброї, а також безпечно й ефективно поводитися з нею.
Обойма чи магазин - що краще? І які відмінності між цими пристроями? Давайте розбиратися.
Що таке збройовий магазин?
Збройовий магазин - це змінний пристрій, основне призначення якого - зберігати, утримувати і подавати боєприпаси у вогнепальну зброю.
Магазин, як невід'ємна складова частина зброї, з'явився тільки у ХХ столітті. Сьогодні така конструкція є в більшості видів вогнепальної зброї, зокрема в напівавтоматичних пістолетах і гвинтівках. Вони можуть бути:
- знімними (використовуються найчастіше), які легко замінити запасними;
- незнімними.
У магазинах також передбачений механізм, що забезпечує подачу боєприпасів у патронник.
Типи магазинів
Крім способу фіксації - знімні та незнімні - магазини для зброї класифікуються за місцем кріплення (верхні, нижні, бічні) і за взаємним розміщенням зарядів (багаторядні, однорядні).
За формою конструкції виділяють:
- Коробчасті. Мабуть, найпопулярніші та найнадійніші. Застосовуються в різній автоматичній зброї, зокрема в автоматах, пістолетах-кулеметах, штурмових гвинтівках. У продажу є різні за місткістю коробчасті магазини. Крім того, при їх виробництві можуть використовуватися такі матеріали, як сталь, пластмаса, алюміній. Також коробчаті моделі розрізняються за способом подачі патронів. На практиці вони легко знімаються і дозволяють швидко встановити новий бойовий комплект.
- Барабанні. У конструкції барабанного магазина патрони розташовуються в один або кілька рядів навколо барабана. Відрізняються великою ємністю. Область застосування - високо скорострільна зброя типу кулеметів, автоматичних гвинтівок. Виготовляються з різних матеріалів, зокрема металевих сплавів, пластмаси. Мінусом барабанних пристроїв є досить великі вага і розмір, а також більш складна конструкція.
- Дискові. Цей тип магазину в наші дні вже рідкість. Він фіксується вгорі, на ствольній коробці. Боєприпаси розподіляються перпендикулярно осі, або кулями до центру диска. Під час повороту диска патрони подаються в камеру зарядки. Надійність подібних пристосувань невисока, також їх складно обслуговувати.
- Трубчасті. Прості і мають кілька важливих плюсів перед іншими збройовими магазинами. Являють собою незнімну трубку, встановлену під стволом зброї. Патрони в ній розташовані один за одним. Найбільша перевага трубчастих магазинів - надійність. Вони рідше ламаються і рідше дають збої, оскільки влаштовані дуже просто і в конструкції практично не мають рухомих частин.
- Шнекові. Відрізняються циліндричною формою, усередині конструкції міститься напрямна (шнек) для боєприпасів у вигляді спіралі. Основна функція направляючої - переміщення патронів із задньої частини магазину до вихідного вікна в передній частині зброї. Ці пристрої дуже місткі, а завдяки плавній подачі підвищується точність стрільби і мінімізуються ризики появи збоїв.
Залежно від положення відносно ствольної коробки, випускають верхні, нижні і бічні магазини.

Що таке обойма?
Обойма - пристрій, що об'єднує кілька набоїв разом, що полегшує і прискорює перезарядження зброї кількома патронами за раз, а також підвищує її ефективність. Використовується для зарядки знімних і незнімних магазинів.
Обойма застосовується в різних типах і моделях вогнепальної зброї для швидкого заряджання. Це просте пристосування - має вигляд смужки з напрямними бортиками, в якій зберігаються патрони. Вона приєднується до пазів у ствольній коробці. При натисканні патрони вставляються в магазин і знімаються з обойми. Після цього обойма викидається.
Типи обойм
Виділяють кілька типів обойм. Зокрема, вони відрізняються за такими характеристиками, як:
- Матеріал виготовлення. Використовуються різні матеріали, наприклад, метал і пластик.
- Місткість. Здебільшого обойми вміщують від 5 до 10 патронів, або більше, що залежить від виду зброї.
- Особливості конструкції. У цьому разі пристосування можна розділити на класичну обойму, патронні пачки і револьверні обойми.
Патронні пачки також використовуються для прискорення заряджання зброї і, по суті, є різновидом обойми, лише з однією відмінністю: пристрій цілком вставляється всередину магазину. Мінус патронних пачок полягає в тому, що поки пачка повністю не відстріляна, дозарядити зброю не вийде.
Револьверні обойми або Moon Clip, по суті - щось середнє між обоймою і патронною пачкою. Мають ту саму функцію, однак після вставляння набоїв у барабан пристосування залишається там же. Moon Clip застосовується в револьверах, патрони для яких не мають закраїни.

Основні відмінності між магазином і обоймою
Відмінності обойми від магазину кардинальні. Це різні типи механізмів для зберігання патронів і зарядки зброї. Вони не мають спільних характеристик, за винятком того, що обидва механізми призначені для розміщення боєприпасів у спеціальному корпусі і в певній кількості.
Щодо відмінностей, вони абсолютно різні як за функціоналом, так і за конструктивними особливостями, кріпленням на зброї, можливостями візуально контролювати залишок боєприпасів.
Так, магазин не тільки дає змогу утримувати боєприпаси, а й здійснювати їхню автоматичну подачу для ведення стрільби. Такі пристосування мають пружину з направляючою, що дозволяє підвищити швидкість стрільби.
На відміну від магазину, обойма використовується тільки тоді, коли необхідно зарядити зброю.
Правила обслуговування і зберігання
Зберігання магазинів і обойм повністю співвідноситься з правилами заощадження зброї, відповідно до чинного законодавства. Цих вимог власники зобов'язані дотримуватися відразу ж після купівлі.
А саме:
- Зброя і набої до неї повинні зберігатися за місцем проживання або тимчасового перебування в безпечних умовах, унеможлививши доступ сторонніх осіб. Тобто, в сейфах, металевих шафах, ящиках з високоміцних матеріалів тощо.
- Якщо тимчасово немає можливості помістити зброю до сейфу, найголовніше - зробити так, щоб до зброї, набоїв, магазинів та обойм не було доступу сторонніх. У такому разі підійде жорсткий кофр або м'який чохол із вбудованим пристроєм замикання. Щоб унеможливити постріл, рекомендуються до застосування збройові замки. Також можна витягти затвор або вжити інших заходів, що дають змогу унеможливити несанкціоноване використання зброї.
- Що стосується боєприпасів, вони можуть зберігатися в пакуванні, у від'єднаних магазинах і обоймах, які поміщаються, наприклад, у контейнер із замком.
Головне, пам'ятайте, що відповідальне зберігання зброї та набоїв є основою вашої безпеки та безпеки людей, які вас оточують.
Контакти
- ПН - ПТ
- 10:00 - 21:00
- СБ - НД
- 10:00 - 22:00
- E-mail