Правила прицілювання зі стрілецької зброї

Автор:Чарльз Дарвін
Ілюстрація до статті: Дівчина тримає автомат в руках і дивиться
Правила прицілювання зі стрілецької зброї

Стрільба зі стрілецької зброї - популярний вид спорту, активного відпочинку, а також корисна навичка, для освоєння якої насамперед необхідна дисципліна. Але крім концентрації уваги і дотримання техніки безпеки, важливо вивчити правила прицілювання.

Як підготуватися і освоїти техніку прицілювання, яких помилок варто уникати - всі подробиці ви знайдете в цій статті.

Підготовка до прицілювання

Для того, щоб навчитися стріляти з вогнепальної зброї, перше, що потрібно зробити, - поставити перед собою чітку мету, після чого купити рушницю, або, наприклад, записатися до стрілецького клубу.

Купувати дорогу пневматику не варто - для початку підійде звичайнісінька і недорога гвинтівка, без зайвої потужності і якихось сучасних удосконалень. Якщо ж придбати рушницю поки що немає можливості, то в тирі вам будуть доступні спеціальні тренувальні моделі.

Наступний крок - купівля патронів і мішеней для тренувань. Крім того, паралельно вам потрібно буде знайти відповідну локацію і переконатися, що там можна стріляти з пневматики. Звичайно, найбезпечніше місце - це стрілецький клуб. Але також підійдуть і місця, де не буває людей. Наприклад, яр у лісі або велике підвальне приміщення.

Обов'язковим етапом підготовки до прицілювання є перевірка спускового гачка. Головне правило: ви маєте чітко розуміти, як функціонує спусковий гачок, натискання на нього не повинне даватися надто легко або надто важко, він не повинен ковзати. Постріли здійснюються за наявності контакту гачка з пальцем.

Крім того, перш ніж приступити до прицілювання, фахівці рекомендують упевнитися в правильності налаштувань оптики. Цей крок особливо важливий, якщо йдеться про стрільбу з великої відстані.

Алгоритм перевірки налаштування оптики:

  1. Зверніть увагу на якість кріплення: кільця чітко відповідають діаметру трубки прицілу і відповідна висота для зручного вирівнювання.
  2. Відстань між оком і лінзою має бути правильною: після прикріплення прицілу потрібно переконатися, що прицілюватися комфортно і немає необхідності зміщувати його вперед або назад.
  3. Положення перехрестя: перед остаточним затягуванням гвинтів зверніть увагу, чи розташований хрест у потрібному положенні. Це безпосередньо впливає на траєкторію і дальність польоту кулі.

І насамкінець, придивіться: сітка має перебувати у вертикальному положенні, а приціл - на правильній відстані від ока. Якщо підготовка була проведена правильно, то навчитися прицілюватися і робити влучні постріли буде набагато простіше.

Ілюстрація до статті: Хлопець тримає пістолет у руках і цілиться

Техніка прицілювання

Якщо говорити узагальнено, то техніка прицілювання і стрільби з вогнепальної зброї представлена трьома послідовними етапами: стрілець займає зручне положення, прицілюється і здійснює постріл.

Якщо йдеться про пневматичну гвинтівку, то, на відміну від пістолета, важливо, щоб приклад упирався в праву або ліву руку (залежно від того, яка рука у вас домінуюча). Лінія прицілювання має бути пряма, про рушницю потрібно утримувати обома руками.

І прицілюватися, і стріляти необхідно, перебуваючи в спокійному стані, без метушні. Ви маєте бути повністю зосереджені на цілі. Тренери стрілецьких клубів радять у цей момент дихати максимально рівно і не глибоко. Крім того, щоб уникнути випадкового пострілу, під час прицілювання краще тримати руки на рукоятці.

Якщо ви тренуєтеся стріляти в колі професіоналів, поспостерігайте за тим, як вони поводяться, як прицілюються і візьміть на озброєння їхні корисні прийоми.

Ілюстрація до статті: Хлопець тримає автомат у руках і цілиться №1

Поради щодо підвищення точності

Підвищити точність бою зброї допоможе пробна стрільба. За результатами пристрілки можна буде внести необхідні поправки в прицільний пристрій. Головне завдання підготовки стрілецької гармати до точного бою - це збіг цілі з точкою прицілювання, незалежно від умов і відстані.

Крім того, наскільки успішною і результативною виявиться стрільба, залежить від того, наскільки зібраний стрілець. Професійні інструктори рекомендують користуватися спеціальними техніками розслаблення, що дають змогу довести до наближених до норми значень частоту пульсу, так, наче людина перебуває в спокійному стані.

Не менш важливим моментом вважається і стан гвинтівки. Важливо регулярно чистити зброю, оскільки від того, наскільки вона доглянута і готова до роботи, залежатиме точність прицілювання.

Ілюстрація до статті: Хлопець тримає автомат у руках і цілиться №2

Типові помилки під час прицілювання

На практиці найпоширеніші помилки при прицілюванні - це:

  • Неправильна стійка і хват зброї. Часто трапляється у стрільців-початківців, що помітно впливає на точність, збільшує віддачу і може зробити стрілянину не тільки некомфортною, а й болючою. Навчіться займати правильне, стійке положення. Тримайте зброю впевнено, але не надто жорстко - ви повинні зберігати над нею контроль і постаратися мінімізувати віддачу від пострілу.
  • Неправильне прицілювання. Помилка, притаманна новачкам - фокусуватися не на прицільних пристосуваннях зброї, а на мішені. У результаті, кулі не потрапляють у ціль. Точність стрільби залежить від того, наскільки точно ви будете дотримуватися правил прицілювання.
  • Правильний спуск курка. Якщо на спусковий гачок натиснути різко і нерівномірно, то зброя змішається, і точність буде втрачена. Смикати курок не варто, краще попрактикуватися в рівномірному і плавному натисканні.
  • Недотримання техніки безпеки. Недотримання прописних правил безпеки загрожує негативними наслідками. Надзвичайно важливо уважно поводитися зі зброєю, перевіряти патронник перед стріляниною, не тримати палець на спусковому гачку і не спрямовувати ствол у бік людей, навіть якщо впевнені, що рушниця не заряджена.
  • Неправильне дихання. Затримка видиху або, навпаки, занадто часте дихання - поширена причина неточної стрільби серед новачків. Через коливання зброї збивається ціль. Навчіться дихати рівно і контрольовано. Постріл краще робити на видиху - у цей момент тіло розслаблене і стабільне.

І найголовніше: не варто нервувати і відчувати страх перед стріляниною, оскільки в підсумку це негативно вплине на результат. Морально напружена людина не зможе добре прицілитися, оскільки в неї тремтітимуть руки і знизиться здатність до концентрації уваги. Звикайте до зброї поступово, це сприяє подоланню страху і нерішучості. Також допоможуть заняття з досвідченими інструкторами в безпечній і комфортній обстановці.

Контакти